Fotel wypoczynkowy na taras

Choć fotel kojarzy nam się z meblem ustawianym głównie w salonie, to równie chętnie sięgamy po niego, urządzając taras. Dlaczego? Powód jest prosty. Rządzi nami potrzeba zapewnienia sobie najwyższego komfortu podczas wypoczynku nie tylko wtedy, gdy przebywamy wewnątrz domu, ale także, gdy znajdujemy się w zewnętrznej jego części.

Wybierając fotel na taras, warto mieć na uwadze kilka faktów. Choć fotel na taras powinien być równie wygodny, co ten w naszym salonie, nie może być to ten sam mebel. Powody są oczywiste – skrajnie różne temperatura i wilgotność powietrza. Fotele w naszych salonach nie ulegają tylu niekorzystnym warunkom atmosferycznym, co te na tarasie.

Materiały, które sprawdzą się na tarasie

Zdecydowałeś, że kupisz fotel wypoczynkowy na taras. Co dalej? Nie oczekuj, że meble te znajdziesz w kategorii “fotele na taras”. Zachęcamy, byś zajrzał raczej do działu “fotele ogrodowe”. Znajdziesz tam mnóstwo propozycji, które mogą Cię zainspirować. Nie zdziw się, widząc fotele skrajnie różne od tych, które znasz ze swojego salonu.

Z uwagi na szczególne warunki atmosferyczne, fotel na taras z reguły wykonywany jest z metalu, rattanu, aluminium bądź tworzywa sztucznego. Zastosowanie znajdują też odpowiednio zaimpregnowane fotele drewniane. Niech nie zdziwi Cię widok foteli z siedziskami z tkaniny – materiały dobiera się tak, by były odporne na wilgoć i promienie UV.

Koniec z nudą na tarasie – wybierz dobrze swój fotel

Fotel ustawiany na tarasie ma bez wątpienia umilać nam czas spędzany na świeżym powietrzu. Odpowiednio dobrany mebel jest w stanie urozmaicić wygląd tarasu, a co więcej – stać się jego ozdobą. Jeśli lubisz czytać książki lub czasopisma, które regularnie kupujesz, fotel na tarasie znajdzie praktyczne zastosowanie.

Dla niektórych odmianą może być spożywanie posiłków na zewnątrz. Zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim częściej szukamy mebli, które stworzą kącik jadalniany na tarasie. Wielu właśnie wtedy podejmuje decyzję, by poszukać ławy i foteli, które – nie dość, że są funkcjonalne – to jeszcze estetycznie będą prezentować się na zewnątrz.

Fotel na taras – nasze propozycje

Tradycyjnie, możesz sięgnąć po fotel, który w podstawie ma cztery nogi – wysokie czy niskie – Twoja decyzja. Możesz też pokusić się o wybór modelu z bardziej masywną podstawą. Nic nie stoi na przeszkodzie, by Twój fotel wypoczynkowy na taras był fotelem bujanym, który zamiast typowych nóg ma płozy.

Stawiasz na pełen relaks? Co powiesz na fotel wiszący? Do wyboru masz fotele z podłokietnikami lub bez nich. Możesz wybierać spośród różnych kolorów wykończenia. Choć królują szarości i beże, na pewno trafisz na fotele o nieco bardziej ekstrawaganckich barwach siedziska. Zajrzyj na Meble.pl i przekonaj się sam.

Podczas doboru mebli na taras zauważysz, że nie każdy fotel wyposażony jest w grube, miękkie siedzisko. Wspólną cechą wszystkich dostępnych modeli jest jednak znaczna głębokość siedziska, co znacznie podnosi komfort użytkowania fotela. Nie zwlekaj, wybierz już dziś fotel dla siebie. Zapraszamy na zakupy.

Możesz również polubić…