Najważniejszy element posesji – montaż ogrodzenia

Ogrodzenia powinny stanowić solidne zabezpieczenie, dlatego tak ważny jest prawidłowy montaż ogrodzeń oraz ich rodzaj dla przeznaczenia naszej działki.

Można się zastanawiać co jest najważniejszym elementem posesji. Większość zapewne uważa, że ten najważniejszy punkt naszych działek to budynek, który na nim staje lub też już stoi. Lecz nie każda z działek podlega zabudowie. Część z nich jest przeznaczona do celów np. składowania jakiegoś materiału. W związku z tym najważniejszym elementem zagospodarowania naszych posesji jest ogrodzenie. Dlatego ważnym aspektem urządzania działki jest montaż ogrodzeń

Montaż ogrodzeń metalowych

Takie ogrodzenie jest najbardziej popularne. Mamy ich ogromną ilość na rynku. Najpopularniejsze to ogrodzenia metalowe panelowe. Ogrodzenia metalowe zawdzięczają swoją popularność przede wszystkim przystępnej cenie. Dużym walorem jest także prosty montaż ogrodzeń metalowych. Ogrodzenia takie nie wymagają podmurówki, choć często jest ona przydatna w przypadku, gdy nasz płot ma być zamontowany na podmokłym terenie lub pochyłym podłożu. Montaż ogrodzeń metalowych na podmurówce, to także lepsza stateczność przęseł, dzięki czemu zwierzęta nie podkopią konstrukcji. 

Mocowanie ogrodzeń drewnianych

Mocowanie ogrodzeń drewnianych polega na przytwierdzaniu ich do podłoża za pomocą stalowych, ocynkowanych ogniowo, wbijanych kotew. Przytwierdzone do nich drewniane panele ogrodowe pełnią funkcję płotów i doskonale nadają się do przesłaniania, odgradzania czy wydzielania przestrzeni. Montaż ogrodzeń drewnianych jest troszkę bardziej skomplikowane. Takie ogrodzenia są bardziej delikatne i trzeba do montażu ogrodzeń drewnianych podchodzić z większą delikatnością. 

Montowanie ogrodzeń z betonu

Najbardziej skomplikowaną metodą jest montaż ogrodzeń z betonu. Składa się on bowiem z kilku etapów. Przed przystąpieniem do grodzenia należy przygotować teren, w którym trzeba wykopać dołki, a w kolejnym kroku osadzić w dołkach słupy poprzez wykorzystanie betonu. Po zainstalowaniu słupów trzeba dokonać stabilizacji, gdyż to właśnie na tych elementach spoczywać będzie konstrukcja. Montaż ogrodzeń z betonu na tym się nie kończy. Kolejny etap, to montaż paneli ogrodzeniowych wykonanych z prefabrykatów, czyli gotowych elementów. Polega on na przytwierdzeniu za pomocą śrub i nitów, specjalnych obejm, kołków rozporowych bądź łączników poszczególnych przęseł do wcześniej przygotowanych słupów. Możemy je również umieszczać we wcześniej przytwierdzonych do ogrodzenia tzw. ramach.

Możesz również polubić…