Stół z krzesłami – idealne rozwiązanie do małej kuchni

Aranżacja każdej kuchni to spore wyzwanie dla domowników. Skala trudności najczęściej rośnie proporcjonalnie do zmniejszających się rozmiarów tego pomieszczenia. Ostatecznie w kuchni chcemy czuć się przede wszystkim swobodnie podczas codziennych czynności, a miejsce to ma spełniać jasno określone cele. W każdej aranżacji kluczowe jest dobranie mebli w ten sposób, żeby były funkcjonalne, dobrze się ze sobą komponowały i gwarantowały określony styl. W przypadku domowych kuchni klasycznym zestawem mebli są stół i krzesła.

Tak naprawdę meble te znacznie podnoszą funkcjonalność każdej kuchni lub jadalni i wbrew pozorom, nawet w małych pomieszczeniach możemy wygospodarować dla nich miejsce. Posiadanie takie zestawu w swoim domu to przede wszystkim ogromna wygoda domowników. Przy takim stole możemy swobodnie spożywać posiłki w gronie najbliższych, przygotowywać je lub spędzać czas ze znajomymi. Poranna kawa, lektura książki, czy pogaduchy z przyjaciółmi to tylko niektóre z możliwych zastosowań funkcjonalnego zestawu stołu i krzeseł kuchennych.

Jak wybrać stół do mniejszych kuchni?

W przypadku mniejszych pomieszczeń dobrym wyborem mogą być stoły rozkładane. Ich atutem jest to, że na co dzień zajmują mniej miejsca, a w przypadku pojawienia się takiej potrzeby, możemy rozłożyć stół i przystosować go do użytkowania przez większą liczbę osób. Kolejnym ważnym aspektem jest to, że w małych kuchniach zdecydowanie lepiej sprawdzą się stoły prostokątne lub kwadratowe. To meble, które są bardziej ustawne i łatwiej jest je przemieszczać w małych pomieszczeniach, w porównaniu do ich owalnych alternatyw. Rozmiar blatu stołu powinien być dopasowany do liczby domowników.

Poza wyborem stołu warto postawić na sprawdzone krzesła. W małej kuchni unikajmy krzeseł z podłokietnikami. Modele ich pozbawione zdecydowanie łatwiej będzie nam wsunąć pod blat stołu, dzięki czemu zaoszczędzimy miejsce, gdy nie będziemy wykorzystywali stołu. W bardzo małych kuchniach alternatywą mogą być taborety, które zajmą jeszcze mniej miejsca, ale w dłuższej perspektywie ich użytkowanie będzie zdecydowanie mniej komfortowe. Jeżeli macie małą kuchnię to tak naprawdę nic straconego i przy odrobinie kreatywności, z powodzeniem znajdziecie w niej miejsce na praktyczny stół i krzesła kuchenne.

Możesz również polubić…